Σάββατο 14 Δεκεμβρίου 2019

Έτσι ΠΑΣ... Α’ ΕΘΝΙΚΗ

*Της Βασιλικής Πλακιά
Κλείνοντας την 6η αγωνιστική  χωρίς να δεχτεί  γκολ η εστία του Χουτεσίωτη ο ΠΑΣ συνεχίζει τον αγώνα για την Α’ εθνική  κατακτώντας άλλη μια μάχη… Aυτή την φορά στο γήπεδο των Φαιάκων. Παρόλο τις δύο απουσίες  (Παμλίδη, Γιαννίκογλου) που βρέθηκαν εκτός  λόγω  πειθαρχικού,η ομάδα του ΠΑΣ  χωρίς  πολλά  λόγια με το καλημέρα  επικράτησε ενάντια στην ουραγό ανοίγοντας  το σκορ με ένα εκπληκτικό  γκολ του Ναουμετς  στο 3’ λεπτό του αγώνα. Παρά τις  δύσκολες  συνθήκες  λόγω της κακής κατάστασης  του γηπέδου, ο Ξύδας "έσκισε"  την  εστία των Κερκυραίων  σε συνεργασία με τον  LEO  χαρίζοντας στην ομάδα του  το δεύτερο γκολ στο 9’ λεπτό.

Η ομάδα των Φαιάκων  έδωσε  την δική  της μάχη κρίθηκε όμως  υποδεέστερη απέναντι στον ΠΑΣ ανοίγοντας  του με κλειστά τα μάτια την πόρτα για το τρίτο γκολ στο 30’ λεπτό του αγώνα με την υπογραφή του Νάουμετς  χαρίζοντας  απλόχερα από το πρώτο κιόλας ημίχρονο  την νίκη στην ομάδα των κυανόλευκων,πράγμα που όπως φαίνεται δεν ικανοποίησε τον Νάουμετς  ο οποίος αποτελείωσε την κέρκυρα στο 92’ κάνοντας το 4-0.

Αήττητος  πια  όπως όλα δείχνουν  ο  "Άγιαξ  " της  ηπείρου  και  έχοντας στα χέρια του τους 3 πολύτιμους  βαθμούς παραμένει πρώτος στην λίστα του βαθμολογικού πίνακα  φέρνοντας  τον  ένα βήμα πιο κοντά στην κορυφή.