Δευτέρα 13 Φεβρουαρίου 2017

Στην επόμενη φάση του Εργασιακού Πρωταθλήματος το ΙΙΕΚ ΔΕΛΤΑ Ιωαννίνων μετά το 4 στα 4

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε το πρώτο δεκάλεπτο για τα Ι.Ι.Ε.Κ Δέλτα αφού με έξυπνες και δημιουργικές εμπνεύσεις πήρε από νωρίς τα ηνία του παιχνιδιού θέλοντας να κλειδώσει την τέταρτη συνεχή νίκη του για να προκριθεί στην επόμενη φάση,πράγμα που κατάφερε!Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα των οδηγών ταξί μπήκε πιο δυναμικά δημιουργώντας περισσότερη ένταση στο παρκέ φτάνοντας στην ισοφάριση του σκορ.Όμως,η DELTA FORCE κατάφερε με την καθοδήγηση του Θωμά Καννή να περάσει ξανά μπροστά και μάλιστα με όμορφο basket να ανεβάσουν το σκορ στο 29-17 πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με πλεονέκτημα 12 πόντων.Με την επιστροφή στο δεύτερο μέρος του αγώνα τα πράγματα δεν άλλαξαν,παρότι υπήρχαν αψιμαχίες και διάφορα σκληρά φάουλ,η ομάδα των οδηγών συνέχισε να κυνηγάει το παιχνίδι,αλλά με υπερπροσπάθεια των παικτών του Δέλτα το σκορ έφτασε στο 38-24.

Στο 4ο και τελευταίο μέρος συνεχίστηκε αυτό που βλέπαμε σε όλο το ματς,όπου τα Δέλτα κλείδωσαν την νίκη με 45-39 και περνούν πλέον άνετα στην επόμενη φάση.Ακολουθούν 2 ακόμα παιχνίδια ώστε να κλείσει η πρώτη φάση του Εργασιακού Πρωταθλήματος,με αρκετά “derby” να ακολουθούν. Γενικότερα,έγινε ένα ποιοτικό παιχνίδι και από τις 2 ομάδες,όπου η ομάδα των Δέλτα είχε «κεφάλι» καθ’όλη τη διάρκεια του αγώνα,αλλά και τους οδηγούς να δείχνουν πάθος και σθένος ψυχής για να καταφέρουν το μέγιστο.

Ρεπορταζ: Νικολέτα Λιόντου,Παναγιώτης Μαλτέζος