Κυριακή 29 Ιανουαρίου 2017

Δεύτερη σερί νίκη για το ΙΙΕΚ ΔΕΛΤΑ Ιωαννίνων στο Εργασιακό Πρωτάθλημα Μπάσκετ {Φωτορεπορτάζ}

Με δεύτερη σερί νίκη συνέχισε σήμερα στο Εργασιακό Πρωτάθλημα Μπάσκετ Νομού Ιωαννίνων η ομάδα του ΙΙΕΚ ΔΕΛΤΑ Ιωαννίνων. Σε ένα πανέμορφο γήπεδο στο Μέτσοβο με μοναδικό πρόβλημα το ότι ο κεντρικός φωτεινός πίνακας δεν λειτουργούσε και με το χιονισμένο τοπίο να δημιουργεί μια ιδιαίτερη ατμόσφαιρα το ΙΙΕΚ ΔΕΛΤΑ νίκησε με σκορ 38-31 την αξιόλογη και μαχητική ομάδα των Ιατρικών Επισκεπτών. Σε ένα ιδιαίτερα σκληρό παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ παίρνοντας κεφάλι εναλλάξ οι δύο ομάδες. Στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου το ΙΙΕΚ ΔΕΛΤΑ άνοιξε το ρυθμό και με τις σωστές επιλογές, σε άμυνα και επίθεση, του προπονητή Θωμά Καννή κατάφερε να προηγηθεί δίνοντας τους αέρα για το τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο όπου εκεί σε κάποιο σημείο η διαφορά εκτοξεύθηκε στους +16 πόντους για το ΙΙΕΚ ΔΕΛΤΑ. Το μόνο που κατάφεραν οι Ιατρικοί Επισκέπτες, κάνοντας συνεχώς φάουλ, ώστε να ευνοηθούν σε περίπτωση αστοχίας στις βολές ήταν να κλείσουν τη διαφορά λίγα λεπτά πριν το τέλος. Η ομάδα του ΙΙΕΚ ΔΕΛΤΑ καταχειροκροτήθηκε από τους οπαδούς της που την ακολούθησαν σήμερα στο χιονισμένο Μέτσοβο.