Τρίτη 26 Μαρτίου 2013

Αν και προηγήθηκε ηττήθηκε με 8-1 ο Α.Ο. Γιάννινα στη Βαρκελώνη

Την ήττα με 8-1 γνώρισαν οι πιτσιρικάδες του Α.Ο. Γιάννινα στο φιλικό με το προπαιδικό ποδοσφαιρικό τμήμα των της Μπαρτσελόνα, όμως τα Γιαννιωτάκια είχαν την ευκαιρία να ζήσουν το δικό τους όνειρο στην έδρα των μπλαουγκράνα. Στο 5ο μόλις λεπτό ο Α.Ο. Γιάννινα άνοιξε το σκορ με ωραίο πλασέ του Γαϊτανίδη. Στο 13ο λεπτό η Μπάρτσα ισοφάρισε με πλασέ του Fati. Στο 15′ ο Altimira με σουτ μέσα από την περιοχή νίκησε τον Παπαδόπουλο και έκανε το 2-1, ενώ στο 18ο λεπτό, ο ίδιος πάικτης με κοντινό πλασέ έκανε το 3-1. Δύο λεπτά αργότερα, με κεφαλιά οKubo έκανε το 4-1 και ο Lopez με κοντινό πλασέ, έγραψε στο 35΄ το 5-1. Λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου ο Poveda από κκοντά νίκησε τον Παπαδόπουλο και έγραψε το 6-1. Διπλό δοκάρι για τον Α.Ο. Γιάννινα στο 49' και γκολ για την Μπαρτσελόνα στο 51', όταν ο Fati βρέθηκε τετ-α-τετ με τον Παπαδόπουλο και έκανε το 7-1. Το σκορ έκλεισε μόνος του προ κενής εστίας ο Lopezγράφοντας το τελικό 8-1. Ο Α.Ο. ΓΙΑΝΝΙΝΑ αγωνίστηκε με τους: Παπαδόπουλο, Δαβή, Ελευθερίου, Τζανίδη, Παπαρούνα,Βρακά, Παπαδόπουλο, Μπελά, Γαϊτανίδη, Γώγο, Ζιάι. Επίσης, μπήκαν ωςαλλαγή οι: Καραμποΐκης, Μιλάι, Μπαμπούλιας, Τσόλης, Γιωτάκης, Ρίζος, Παππάς και Βουκουβάλας.